Βόλεϊ Κ20: Πήρε το Μεσσηνιακό ντέρμπι ο Απόλλωνας – 3-1 τον Μεσσηνιακό

Η ανακοίνωση του Απόλλωνα

Για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ 20 της ΕΣΠΕΠ η ομάδα του Απόλλωνα Καλαμάτας συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις με νίκη απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Μεσσηνιακού με σκορ 3-1 σε έναν δυνατό και πλούσιο σε θέαμα αγώνα.
Στο ξεκίνημα του αγώνα κάτω από την πίεση του άγχους του μεγάλου Μεσσηνιακού ντέρμπι οι ομάδες μοιράστηκαν τα δύο πρώτα πολύ αμφίρροπα σετ. Στη συνέχεια η ομάδα του Παναγιώτη Χανδρινού κατέκτησε εύκολα τα υπόλοιπα 2 τελευταία σετ παίζοντας σοβαρά και πειθαρχημένα χωρίς να αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.
Τα σετ διαμορφώθηκαν ως εξής:
29-27
26-28
25-18
25-18.
Ο προπονητής Χανδρινός Παναγιώτης είχε στη διάθεσή του τις παρακάτω αθλήτριες. Στον πάγκο κάθισε ο τεχνικός διευθυντής των αναπτυξιακών τμημάτων Χριστόπουλος Παύλος.
Αξίζουν συγχαρητήρια στις αθλήτριες μας οι οποίες έπαιξαν μέσα σε τρεις ημέρες τρία δυνατά παιχνίδια με Πρέβεζα, Σπαρτιατικό και Μεσσηνιακό και μπόρεσαν να ανταπεξέλθουν άριστα.
Ευχαριστούμε την ομάδα του Μεσσηνιακού για τον πολύ ωραίο αγώνα καθώς και το διαιτητικό δίδυμο των Μουστάκη και Πανδή για την άψογη διαιτησία τους. Επόμενο εντός έδρας παιχνίδι και τελευταίο για τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος με την ομάδα του Ν.Ο.Πύλου για την πέμπτη αγωνιστική .