Super League: Βαθιά ανάσα ο Ατρόμητος, έμπλεξε ο Παναθηναϊκός (vid)

Η ομάδα του Περιστερίου επικράτησε με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης – Οι πράσινοι ηττήθηκαν 1-0 στο Αγρίνιο, όπου ο Παναιτωλικός πέτυχε μισή νίκη-παραμονή

Μία πολύ σημαντική νίκη με 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης πήρε ο Ατρόμητος, με την ομάδα του Περιστερίου να συνεχίζει την προσπάθεια να διώξει τα σύννεφα του υποβιβασμού.

Να σημειωθεί ότι οι Αρκάδες αγωνίστηκαν για περίπου 60 λεπτά με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Κρεσπί αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα από τον ρέφερι Καραντώνη.

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο Παναθηναϊκός, που αστόχησε σε πέναλτι, ηττήθηκε με 1-0 από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο και πλέον η θέση του στα πλέι οφ να κριθεί τις λεπτομέρειες. Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι πέτυχαν μισή νίκη-παραμονή.