Messinia Live

Ολυμπιονίκης Καλαμάτας: Επιτυχίες στο 5ο διεθνές τουρνουά τζούντο στα Γιάννινα – 2 χρυσά μετάλλια και ένα χάλκινο!

Την πρώτη θέση κατέλαβε ο «Ολυμπιονίκης Καλαμάτας» στο 5ο διεθνές τουρνουά τζούντο που έγινε στα Ιωάννινα, στην κατηγορία κορασίδων Β. Ο καλαματιανός σύλλογος κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια και ένα χάλκινο.

Η ανακοίνωση του συλλόγου αναφέρει:

«Στις 31 Μαρτίου τέσσερις αθλητές του συλλόγου συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων αντιπροσωπεύοντας το 6ο Γενικό Λύκειο Καλαμάτας. Οι αθλητές μας που είναι μαθητές της Α’ λυκείου αγωνίστηκαν για πρώτη φορά και έκαναν εξαιρετική εμφάνιση κατακτώντας δύο έβδομες θέσης και εμπειρία για τίς επόμενες χρονιές. Οι αθλητές που συμμετείχαν είναι Μπάρας Ηλίας 7η θέση, Φιλιππόπουλος Θανάσης 7η θέση, Φιλιππόπουλος Χρήστος και Μάραντος Κωνσταντίνος εξαιρετική εμφάνιση.

Η μεγαλύτερη επιτυχία ήρθε όμως όταν την επόμενη μέρα 1 Απριλίου οι αθλητές μας βρέθηκαν στα Ιωάννινα στο 5ο διεθνές τουρνουά Τζούντο που διοργάνωσε ο Πανηπειρωτικός Judo Academy όπου οι αθλήτριες μας στην κατηγορία κορασίδων Β κατέκτησαν την πρώτη θέση στην γενική κατάταξη με δύο χρυσά μετάλλια και ένα χάλκινο!!!

Συγκεκριμένα: Μασουρίδη Αθηνά χρυσό μετάλλιο!

Γαϊτανάρου Χριστιάνα χρυσό μετάλλιο!

Βασιλοπούλου Χρυσονίκη χάλκινο μετάλλιο!

Παρόλα τα λίγα χρόνια παρουσίας του συλλόγου μας η εξαιρετική δουλειά που γίνεται τόσο στο αγωνιστικό κομμάτι όσο και στο παιδαγωγικό αποδίδει καρπούς!!! Το ταξίδι μας συνεχίζεται με την προετοιμασία τις αθλήτριας μας Μασουρίδη Αθηνάς για τους Βαλκανικούς αγώνες με την Εθνική Ομάδα!!!

Ευχαριστούμε όλα τα μέλη του συλλόγου μας για την στήριξη τους!!!»