Η ΑΕ Μάνης στους «8» του Κυπέλλου Μεσσηνίας με νίκη 3-1 επί του Διαβολιτσίου (βίντεο)

Η Α.Ε. Μάνης πέτυχε μια σημαντική νίκη με 3-1 επί του Α.Ο. Διαβολιτσίου και προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Μεσσηνίας. Η ομάδα της Μάνης άνοιξε το σκορ στο 40’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιαννή ενώ απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα καθώς αποβλήθηκε ο Μπαλόπουλος. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 43’, ο Πουλάκος διπλασίασε τα τέρματα της ΑΕ Μάνης, διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Μουλιάτος έκανε το 3-0 στο 57’, ενώ ο Υμεράσι μείωσε για το Διαβολίτσι στο 65’ με ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Η νίκη αυτή έδωσε στην ΑΕ Μάνης την πρόκριση στους «8» του θεσμού, με την ομάδα να κυριαρχεί καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα απέναντι σε έναν αντίπαλο που αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 40ο λεπτό.

Συνθέσεις:

Α.Ε. ΜΑΝΗΣ (Πολίμος Παναγιώτης): Εξαρχάκος, Χατζηπαναγιώτης, Πουλάκος Παν., Γιαννής, Τζανετέας, Κουρούπης, Μουλιάτος (75′ Σπυρέας), Πολίμος Ηλ., Πουλάκος Κυρ. (88′ Δημητρουλέας), Τριανταφυλλάκης (64′ Μαναρώλης), Σπυρόπουλος.

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (Αντωνόπουλος Γιάννης): Παπανικολός, Μωραγιάννης (70′ Ντελής), Χαραλαμπόπουλος, Γκελγκέρια, Υμεράσι, Καπόγλης, Μπαλόπουλος, Καραχάλιος (61′ Μπορχάν), Κουντάνης (90+1′ Πατσιώτης), Νινιός, Γκότσης.