Messinia Live

Κύπελλο Ελλάδας: Ήττα-αποκλεισμός Παναργειακού πριν την Καλαμάτα

Ήττα – αποκλεισμό γνώρισε ο Παναργειακός στο Κύπελλο Ελλάδας, λίγες μέρες πριν την αναμέτρηση με την Καλαμάτα για την 2η αγωνιστική στη super league 2.

Στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε η Ζάκυνθος μετά τη νίκη επί του Παναργειακού με 2-0. Οι νησιώτες προηγήθηκαν στο 34’ με σουτ του Στεργίου εντός περιοχής.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν την ισοφάριση. Ο Πρίκας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Χατζηδημητρίου δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπαλαούρα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παπανικολόπουλος στο 58ο λεπτό.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Στάθης Καραμαλίκης): Μπαλαούρας, Παρασκευόπουλος (81΄ Τσουκαλάς), Λιβέρης, Μούστα, Σούρμπης, Γουσέτης (70΄ Νικολακόπουλος), Μακρής (81΄ Μεταξάς), Στεργίου (60΄ Ζελέκου), Τσιαπάρο (60΄ Τσιαπάρο), Νικολίτσας, Παπανικολόπουλος

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Συνοδινός, Αμπντέλ Σαλάμ, Τσάνι, Τσιράκης, Καρυπίδης (67΄ Καρντόσο), Πρίκας, Κωστίκα (60΄ Κονέ), Κουγιάνπαα (50΄ Μιλτιάδης), Αλιατίδης, Ντιαλό (67΄ Τσιώλης), Χατζηδημητρίου (67΄ Παναγιώτου).

Κύπελλο Ελλάδας (4η φάση)

Τετάρτη 25/9

Εθνικός – Άρης 0-1 (31′ Νταρίντα)

Απόλλων Κρύας Βρύσης – ΝΠΣ Βόλος 0-3 (9′ Κόζστα, 40′ Ασενχούν, 42′ Δόσης)Αιγάλεω – Καμπανιακός 3-2 (9′ Τσούκαλος, 49′ Βάρκας, 80′ Νίκολι / 57′ Έππας, 90′ Παπακωνσταντίνου)

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναχαϊκή 0-2 (36′ πεν-64′ Ντε Τόμας)

Λεβαδειακός – Ατρόμητος 1-2 (11′ Γιαννιώτας / 77′-80′ Μπάκου)

Διαγόρας Ρόδου – Athens Kallithea 0-0, 3-4 πεν.

ΟΦΗ – Παναιτωλικός 2-1 (59′-71′ Νους / 19′ Μαΐντεβατς)