Messinia Live

Κόρινθος: Φιλική νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης Β’ με 1-0

Η Κόρινθος συνεχίζει με θετικό πρόσημο την προετοιμασία της. Σε ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι, οι Κορίνθιοι επικράτησαν με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης Β’. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπαρμπαρούσης, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του Πάρη Ανδράλα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν. Στο 31ο λεπτό, ο Ketu απείλησε με ένα σουτ που πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 75ο λεπτό ο Τουρκοχωρίτης είχε μια ακόμα καλή στιγμή. Ωστόσο, η άμυνα της Κορίνθου, η οποία είναι η πρώτη αντίπαλος του Μιλτιάδη στο νέο πρωτάθλημα, κράτησε το μηδέν.

Σύνθεση Κορίνθου: Αντωνόπουλος, Χατζής, Μαγκάκης, Μπιμπισίδης, Νικολάου, Χαλάτσης, Παπούλης, Χαρίτος, Μπαρμπαρούσης, Misku, Αλμπάνης. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Παπανικολάου, Στασινόπουλος, Viktor, Ευθυμίου, Κουτσουμπέλας, Μαγγανάς, Λάππας.

Σύνθεση Αστέρα Τρίπολης Β’: Σγουρής, Sampaio, Λάσκαρης, Μπουσάι, Μπουλούλης, Κάρδαρης, Dettler, Προύντζος, Μπατζώνης, Ketu, Okoh. Αγωνίστηκαν και οι: Γραμματικάκης, Γρομητσάρης, Κεδίκογλου, Κωστέας, Τουρκοχωρίτης, Τουρούκης.