Messinia Live

Kalamata Tennis Garden: 1η θέση Μαργαρίτη και Βρυώνης, διακρίσεις κι άλλων αθλητών

Τι αναφέρει το Kalamata Tennis Garden για το Πανελλαδικό Τουρνουά Αντισφαίρισης Τρίπολης

Θρίαμβος των αθλητών του Kalamata Tennis Garden στο Πανελλαδικό Τουρνουά που διεξήχθη στον Σ.Α.Τρίπολης 21-22 Σεπτεμβρίου.
Στην κατηγορία έως 16 ετών, η 14χρονη Δανάη Μαργαρίτη κατέκτησε την 1η θέση νικώντας την Κουκούτση (Tatoi Club) 6-0 6-2 στον μεγάλο τελικό! Αξίζει να αναφερθεί ότι η Μαργαρίτη δεν είχε ούτε μισή ημέρα ξεκούρασης μετά την κατάκτηση του διεθνούς τουρνουά της Κορίνθου, και … “με τα γκάζια στο τέρμα” απώλεσε μόλις 4 game σε όλη την διοργάνωση.

Στην ίδια κατηγορία η 15χρονη Αθανασία Λεβεντοπούλου κατέκτησε επάξια την 3η θέση ενώ στα αγόρια ο μόλις 13χρονος Δημήτρης Πιερρακέας έφτασε στην 8δα.
Στον 1ο γύρο του ταμπλό συμμετείχαν και οι Γιάννης Λεβεντοπουλος, Παναγιώτης Λαχανάς και Νικόλας Καμπαναράκης.
Η ακαδημία του Kalamata Tennis Garden επικράτησε και στην κατηγορία έως 12 ετών, με τον Βασίλη Βρυώνη να στέφεται Πρωταθλητής νικώντας στον τελικό τον Παναγιωτόπουλο (Πάτρα) 7-6 6-1.
Να σημειωθεί πως όλοι οι αθλητές της προπονητικής ομάδας του Χρήστου Χριστόπουλου εκπροσωπούν στα επίσημα τουρνουά της Ομοσπονδίας τον Σ.Α.Μεσσήνης, με εξαίρεση τον Π.Λαχανά που εκπροσωπεί τον Ο.Α.Καλαμάτας.