Ηλιούπολη- Καλαμάτα 2-1: Έφυγε με άδεια χέρια και από την Ηλιούπολη…

Η Kαλαμάτα δε δείχνει ικανή να βγάλει αντίδραση έστω και τις τελευταίες αγωνιστικές της -χαμένης για αυτήν- διαδικασίας των playoff και στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του μίνι πρωταθλήματος γνώρισε την πέμπτη ήττα σε έξι παιχνίδια με 2-1 από την ομώνυμη τοπική ομάδα.

Μετά από ένα άκαρπο πρώτο ημίχρονο η Ηλιούπολη μπήκε μπροστά στο σκορ με το Σπύρο Βερνάρδο στο 50ο λεπτό. Η Καλαμάτα αντέδρασε και έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Ακόστα να πετυχαίνει στο 62‘ με πέναλτι το πρώτο γκολ της Μαύρης Θύελλας στη διαδικασία των play off, γράφοντας το 1-1. Οι γηπεδούχοι ωστόσο, που επίσης ήταν αδιάφοροι βαθμολογικά, κατάφεραν με γκολ του Φράνκο Κόστα στις καθυστερήσεις να πάρουν τη νίκη με 2-1.

Ηλιούπολη: Περιστερίδης, Ανδρέου, Βενάρδος, Ασίγκμπα, Μπουσάι, Φουρλάνος, Λατίνοβιτς (67′ Τσαφταρίδης), Γκοτσούλιας, Γιάννου, Κρέτση, Παντελίδης.

Καλαμάτα: Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Αρίμπας, Στρούγγης, Καρασαλίδης, Κάνιας, Κατάλντι (79′ Γρίβας), Ακόστα (64′ Τάτος), Πασάς (79′ Κωνσταντινόπουλος), Μπαράλες

Αναστόπουλος: Μας αδικεί το αποτέλεσμα

Στο σημερινό παιχνίδι αν μια ομάδα έπρεπε να κερδίσει, αυτή ήταν η Καλαμάτα. Το αποτέλεσμα βάση των ευκαιριών που είχαμε μας αδικεί κατάφωρα”, είπε μετά το τέλος του αγώνα στην Ηλιούπολη ο Νίκος Αναστόπουλος και συνέχισε: “Είχαμε περισσότερο χρόνο κατοχή της μπάλας και ευκαιρίες που δυστυχώς δεν τις αξιοποιήσαμε. Παίξαμε πολύ καλύτερα απ’ ότι στα Χανιά και στα δύο τελευταία παιχνίδια θέλουμε να παρουσιάσουμε ένα εξίσου καλό αγωνιστικό πρόσωπο. Να παίζουμε σαν ομάδα και να τα δίνουμε όλα στο γήπεδο”.