Messinia Live

Αιγάλεω – Καλαμάτα 1-1: Ισοπαλία στο Σίτι, πρώτη απώλεια βαθμών για Μαύρη Θύελλα

Η Καλαμάτα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με το Αιγάλεω για την 3η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Super League 2, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με τον Μορέιρα στο πρώτο ημίχρονο. Ο Καρβούνης ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο δεύτερο, χαρίζοντάς τους τον πολύτιμο βαθμό.

Προηγήθηκε η Καλαμάτα, ισοφάρισε το Αιγάλεω

Παρότι η Καλαμάτα προηγήθηκε στο 31’ με τον Μορέιρα, το Αιγάλεω κατάφερε να ισοφαρίσει στο 54’ με τον Καρβούνη, σε έναν αγώνα με λίγες ευκαιρίες και πολλή ένταση. Η ισοπαλία αυτή άφησε και τις δύο ομάδες να μοιραστούν από έναν βαθμό, με την Καλαμάτα να χάνει την ευκαιρία να παραμείνει μόνη στην κορυφή του ομίλου.

Νευρικό ξεκίνημα και προβάδισμα για την Καλαμάτα

Ο αγώνας ξεκίνησε με χαμηλό ρυθμό και αρκετές διακοπές. Στο πρώτο ημίχρονο, η Καλαμάτα ανέβασε στροφές μετά το 25′, απειλώντας με Μπαράλες και Μορέιρα. Τελικά, ο Μορέιρα στο 31′ έβαλε μπροστά την «μαύρη θύελλα» με σέντρα-σουτ που αιφνιδίασε τον Κυρίτση που φέρει ευθύνη.

Ισοφάριση με τον Καρβούνη

Το Αιγάλεω μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε στο 54′ με τον Καρβούνη, έπειτα από έξυπνη κίνηση του Νταβιώτη. Παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων να βρουν το γκολ της νίκης, το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Κωστόπουλος, Ουνγιαλίδης (68’ Τάτσης), Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καραμπάς (46’ Καρβούνης), Καρρίκι, Μπάμπης, Νταβιώτης, Βάρκας (87′ Ζούνης), Τσούκαλος (68’ Νικόλης).

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Κότσαρης, Ουές (64’ Παμλίδης), Βαλεριάνος, Στρούγγης, Μουστακόπουλος, Πίρινεν, Μέντες, Μορσέι (49’ Φρίμπονγκ), Ριένστρα, Μπαράλες,(46’ Μπακαγιόκο), Μορέιρα (78′ Ντιγκινί).