Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μίλαν – Λέτσε και Ντόρτμουντ – Μπόχουμ

Οι αθλητικές μεταδόσεις για σήμερα, Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου περιλαμβάνουν τη δράση των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων, με την Μίλαν να υποδέχεται τη Λέτσε για τη Serie A και την Ντόρτμουντ να αντιμετωπίζει τη Μπόχουμ για την πέμπτη αγωνιστική της Bundesliga

Το μενού των αθλητικών μεταδόσεων επικεντρώνεται στο χώρο του ποδοσφαίρου, με τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα να έχουν την τιμητική τους, με τις αναμετρήσεις της Ντόρτμουντ κόντρα στη Μπόχουμ και της Μίλαν απέναντι στη Λέτσε ν’ ανοίγουν την αυλαία.

Με Μίλαν και Ντόρτμουντ οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της στη Serie A θέλει η Μίλαν, η οποία προέρχεται από τεράστια επιτυχία στην “έδρα” της Ίντερ. Οι “ροσονέρι” κατάφεραν με γκολ του Γκάμπια λίγο πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου να επικρατήσουν στο ντέρμπι απέναντι στους πρωταθλητές.

Παρά το γεγονός πως ξεκίνησε άσχημα τη σεζόν, μία τέτοια νίκη αλλάζει τη ψυχολογία των παικτών που ψάχνουν ακόμη ένα τρίποντο απέναντι στη Λέτσε (21:45), η οποία είναι αήττηση στα τελευταία τρία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για νίκη κόντρα στην Πάρμα.

Είχαν προηγηθεί με 2-0 στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά είδαν τους φιλοξενούμενους με δύο γκολ μέσα στις καθυστερήσεις να φέρνουν το παιχνίδι στα ίσα και να τους αφήνουν στα… κρύα του λουτρού σ’ ένα παιχνίδι που και οι δύο ομάδες αγωνίζονταν με δέκα παίκτες.

Στην Bundesliga, η Μπορούσια Ντόρτμουντ υποδέχεται για την πέμπτη αγωνιστική την Μπόχουμ (21:30), με στόχο να συνέλθει από το… σοκ του 5-1 από την ανεβασμένη Στουτγκάρδη και την πρώτη φετινή της ήττα σε όλες τις διοργανώσεις.

Οι Βεστφαλοί έχουν μία πολύ καλή ευκαιρία, καθώς οι φιλοξενούμενοι έχουν μόλις έναν πόντο στις πρώτες τέσσερις αναμετρήσεις τους στο πρωτάθλημα Γερμανίας, βαθμός ο οποίος ήρθε μετά την ισοπαλία με 2-2 κόντρα στην Χολστάιν Κιέλ.